DOLAR
32,9531
EURO
35,3377
ALTIN
2.458,00
BIST
10.679,98
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
28°C
İstanbul
28°C
Parçalı Bulutlu
Çarşamba Açık
28°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
28°C
Cuma Az Bulutlu
28°C
Cumartesi Az Bulutlu
29°C

Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri adayları açıklandı

Bu yıl 25’incisi düzenlenen ‘Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nin adayları belirlendi.

Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri adayları açıklandı
09/05/2024 15:28
1
A+
A-

Yapılan açıklamaya nazaran, ‘Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’ 4 Haziran’da İstanbul Mustafa Kemal Merkezi Attila İlhan Sahnesi’nde gerçekleşecek merasimle sahiplerine takdim edilecek. 

Türker İnanoğlu ismine birinci sefer verilecek olan, ‘Türker İnanoğlu Vefa Ödülü’ Yeşilçam oyuncuları İhsan Gedik ile Mehmet Uğur’un olacak. 

Usta oyuncu Şener Şen ‘Sinema Onur Ödülü’, tiyatro sanatkarı Göksel Kortay ‘Tiyatro Onur Ödülü’, Serpil Tamur da ‘Çolpan İlhan Sanata Paha Katan Kadınlar’ mükafatını alacak. 

 Burcu Gölgedar ‘Nifas’ (Maaperform), Defne Kayalar ‘Anne’ (Tiyatro.iN), İpek Türktan ‘Bir Terennüm’ (Orchestra Theatre), Nihan Tabiat ‘Disko Topu’ (Lemur Company), Hasret Zeynep Dinî de ‘Kızlar ve Oğlanlar’ (Oyun Atölyesi) oyunundaki rolüyle ‘Tiyatro Yılın En Başarılı Bayan Oyuncusu’ mükafatı için yarışacak. 

Berkay Ateş ‘Uykusuz bir Düş, Salim’ (D22), Gün Koper ‘Uçurtmanın Kuyruğu’ (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları), Onur Özaydın ‘Acındırma Propaganda Birimi’ (Oyun Atölyesi), Serkan Keskin ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’ (484 Urban Garden), Uğur Kanbay da ‘Kırlangıç’ (Oyun Atölyesi) yapıtındaki performansıyla ‘Tiyatro Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ adayları ortasında yer aldı. 
 
Asiye Dinçsoy ‘Dirlik Düzenlik’, Defne Kayalar ‘Aniden’, Ece Yüksel ‘Ela ile Hilmi ve Ali’, Miray Daner ‘Hayat’, Nurcan Eren de ‘Suna’ sinemasındaki oyunculuğuyla ‘Sinema Yılın En Başarılı Bayan Oyuncuları’ adayı oldu. 

Ahmet Rıfat Şungar ‘Çilingir Sofrası’, Ahmet Varlı ‘Kör Noktada’, Berkay Ateş ‘Karanlık Gece’, Ekin Koç ‘Okul Tıraşı’, İsmail Hacıoğlu da ‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ sinemasındaki performansıyla ‘Sinema Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ mükafatı için yarışacak. 
 
Harika Uygur başkanlığındaki Tiyatro Seçici Şurası’nda Aslıhan Sunal, Elçin Hanbay Kaya, Ersin Umulu, Aksiyon Yıldız, Hasibe Kalkan, Pervin Atamert, Refika Sezik, Hoş Kılavuz, Tijen Savaşkan, Yarkın Ünsal yer alıyor. 

Fehmi Yaşar’ın başkanlık ettiği Sinema Seçici Kurulu ise Ayça Damgacı, Biket İlhan, Burak Göral, Bülent Vardar, Tülay Günal ve Vecdi Sayar’dan oluşuyor.

ETİKETLER: , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.