DOLAR
32,9058
EURO
35,3353
ALTIN
2.465,64
BIST
10.767,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
29°C
İstanbul
29°C
Parçalı Bulutlu
Salı Açık
29°C
Çarşamba Açık
28°C
Perşembe Az Bulutlu
28°C
Cuma Az Bulutlu
28°C

Paris 2024’te 36 sığınmacı sporcu mücadele edecek

Sığınmacı Olimpik Atletler Grubu ismine 11 ülkeden 36 atlet 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda yarışacak.

Paris 2024’te 36 sığınmacı sporcu mücadele edecek
02/05/2024 18:37
0
A+
A-

2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda Sığınmacı Olimpik Sportmenler Kadrosu ismine 11 ülkeden 36 sportmen 12 branşta çaba edecek.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından yapılan açıklamaya nazaran 36 atletten oluşan Sığınmacı Olimpik Atletler Ekibi; yüzme, atletizm, badminton, boks, break dans, kano (slalom ve sprint), bisiklet (yol), judo, atıcılık, tekvando, halter ve güreş olmak üzere 12 branşta yarışacak.

Paris’te yarışacak Sığınmacı Olimpik Atletler Grubu şu atletlerden oluşuyor:

Farida Abaroge (Etiyopya) – Atletizm

Omid Ahmadisafa (İran) – Boks

Yahya Al Ghotany (Suriye) – Tekvando

Mohammad Amin Alsalami (Suriye) – Atletizm

Amir Ansari (İran) – Bisiklet

Arap Sibghatullah (Afganistan) – Judo

Matin Balsini (İran) – Yüzme

Mahboubeh Barbari Yharfi (İran) – Judo

Edilio Centeno Nieves (Venezuela) – Atıcılık

Muna Dahouk (Suriye) – Judo

Jamal Abdelmaji (Sudan) – Atletizm

Saeid Fazloula (İran) – Kano

Tachlowini Gabriyesos (Eritre) – Atletizm

Eyeru Gebru (Etiyopya)- Bisiklet

Yekta Jamali Galeh (İran) – Halter

Fernando Dayan Jorge Enriquez (Küba) – Kano

Dorian Keletela (Kongo) – Atletizm

Adnan Khankan (Suriye) – Judo

Perina Lokure (Güney Sudan) – Atletizm

Iman Mahdavi (İran) – Güreş

Farzad Mansouri (Afganistan) – Tekvando

Alaa Maso (Suriye) – Yüzme

Kasra Mehdipournejad (İran) – Tekvando

Cindy Ngamba (Kamerun) – Boks

Dina Pouryounes Langeroudi (İran) – Tekvando

Mohammad Rashnonezhad (İran) – Judo

Amir Rezanejad Hassanjani (İran) – Kano

Ramiro Mora (Küba) – Halter

Nigara Shaheen (Afganistan) – Judo

Luna Solomon (Eritre) – Atıcılık

Saman Soltani (İran) – Kano

Musa Suliman (Sudan) – Atletizm

Manizha Talash (Afganistan) – Break Dans

Hadi Tiranvalipour (İran) – Tekvando

Jamal Valizadeh (İran) – Güreş

Dorsa Yavarivafa (İran) – Badminton

ETİKETLER: , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.