bilmediklerimiz enflasyon emeklilik ötv döviz deva akp chp mhp covid korona virüs gazete manşetleri haber
DOLAR
13,4165
EURO
15,2303
ALTIN
793,78
BIST
1.994,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Karla Karışık Yağmurlu
3°C
İstanbul
3°C
Karla Karışık Yağmurlu
Cumartesi Karla Karışık Yağmurlu
2°C
Pazar Karla Karışık Yağmurlu
3°C
Pazartesi Çok Bulutlu
3°C
Salı Çok Bulutlu
3°C

İstanbul ve Beyoğlu AİHL’nin büyük üniversite başarısı

İstanbul ve Beyoğlu AİHL’nin büyük üniversite başarısı
02/09/2021 11:13
0
A+
A-

5-20 Ağustos 2021 tarihleri ortasında tercihleri alınan 2021-YKS’de yerleştirme sonuçlarının açıklandı. 

2021-YKS’de tercih yapan adayların yüzde 85,80’i yükseköğretim programlarına yerleşti. Adayların yüzde 52,02’si birinci üç tercihinden birine yerleşti. Adayların yüzde 27,52’si 1.tercihine, yüzde 14,41’i 2. tercihine, yüzde 10,09’u 3. tercihine yerleşti.

İSTANBUL VE BEYOĞLU ANADOLU AİHL’NIN MUVAFFAKİYET TABLOSU

İstanbul ve Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Liselerinin paylaştığı tablolarda çok sayıda öğrencinin Türkiye’deki itibarlı üniversiteleri kazandığı görülüyor.

“YKS 2021” MUVAFFAKİYET TABLOSU

ÖĞRENCİNİN İSMİ SOYADI YERLEŞTİĞİ ÜNİVERSİTE VE KISMI

AHMET EMİN TAŞÇI

BOĞAZİÇİ – ULUSLARASI TİCARET

ESRA YAMAN

BOĞAZİÇİ – İKTİSAT

İBRAHİM BÜLBÜL

BOĞAZİÇİ – SANAYİ MÜHENDİSLİĞİ

HESNAALTAŞ

BOĞAZİÇİ – EDEBİYAT

YUNUS EMRE TEKİN

BOĞAZİÇİ – MAKİNA MÜHENDİSUĞİ

MERVE ZEYNEP ÖZSOY

BOĞAZİÇİ – PSİKOLOJİ

MUSTAFA OCAK

BOĞAZİÇİ – BİLGİSAYAR MÜHENDİSUĞİ

ABDULLAH ENES GÜLEŞ

BOĞAZİÇİ – BİLGİSAYAR MÜHENDİSUĞİ

NECATİ IŞIK

BOĞAZİÇİ – İKTİSAT

NİHAN OKUDAN

BOĞAZİÇİ – İŞLETME

MUHAMMED EFDAL KAPLAN

BOĞAZİÇİ – TARİH

MUHAMMED AÜ ORUÇ

BOĞAZİÇİ – MEMLEKETLER ARASI ALAKALAR VE SİYASET BİLİMİ

MEHMED ESAD İLÇE

BOĞAZİÇİ – ULUSLA RASI TİCARET

YUSUF BARAN

ODTÜ • ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

TUBA GÖK

ODTÜ – ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSUĞİ

SENA KAYA

İTÜ-ÇEVRE MÜHENDİSUĞİ

SİMAYENİYURT

İTÜ- KİMYA

AHMET TALHA DURAN

İTÜ – METEOROLOJİ MÜHENDİSLİĞİ

KÜBRA TİRYAKİ

İTÜ – DENETİM VE OTOMASYON MÜHENDİSLİĞİ (İNG.)

MUHAMMED AZİZ YILDIRIM

İTÜ – SANAYİ MÜHENDİSLİĞİ (İNG.)

MELİH EMRE YILMAZ

İTÜ – SANAYİ MÜHENDİSLİĞİ (İNG.)

SEHLENUR AFŞAR

İTÜ – ELEKTRİK MÜHENDİSUĞİ

ELİF SEZER

İTÜ – SANAYİ MÜHENDİSLİĞİ

ABDURRAHİM TURGAY

İTÜ – SANAYİ MÜHENDİSLİĞİ

AYHAN BURAK DEDEOĞLU

İTÜ – İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

VEYSEL OKUR

İTÜ – DENETİM VE OTOMASYON MÜHENDİSUĞİ

ZEHRA PARILTI ERDOĞAN

İTÜ – METALÜRJİ MÜHENDİSLİĞİ

FATMA RAN A ŞATIR

İTÜ-TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİ

MİRZA KOTİL

İTÜ-EKONOMİ

FATİH ÖZ

İTÜ – ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ

YUSUF TALHA BAŞAK

İTÜ – ELEKTRONİK HABERLEŞME MÜHENDİSLİĞİ (İNG)

MUHAMMED SALTUK FARSAK

İTÜ-İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

ŞÜKRİYE ZEYNEP KURALAY

İTÜ – İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ

İBRAHİM KAYACAN

İTÜ-İŞLETME MÜHENDİSUĞİ

MUHAMMET YAKUP AVCI

İTÜ – DENETİM VE OTOMASYON MÜHENDİSUĞİ

MUHAMMED ASIM DUMAN

İTÜ – MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ

YUSUF ZİYA BİDİŞ

İTÜ – METALÜRJİ MÜHENDİSUĞİ

ZEYNEP ŞALİ HA ERTUNÇ

İTÜ-MİMARLIK

MUSAB HALİL İBRAHİM İNCİ

İTÜ-MİMARLIK

GÜLCEREN BERKELİ

İTÜ-MİMARLIK

ZEYNEP İNCE

İTÜ-MİMARLIK (İNG.)

EMİRHAN ÖZMEN

İTÜ – MİMARLIK(İNG.)

ZEYNEP BEGÜM AKTAN

İTÜ -YAPAY ZEKA MÜHENDİSLİĞİ

YUSUF FARUK GÜLDEMİR

İTÜ – YAPAY ZEKA VE DATA MÜHENDİSLİĞİ

HAŞAN TAHA BAĞCI

İTÜ – YAPAY ZEKA VE DATA MÜHENDİSLİĞİ

SALİHAGÜLRU ŞENTOP

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ-HUKUK

NECİP FAZIL ELMAS

KOÇ ÜNİVERSİTESİ -EKONOMİ(İNG.) – %100 BURSLU

RABİA NİSA KALKAN

KOÇ ÜNİVERSİTESİ -FİZİK – %100 BURSLU

FATİH ÇOLAKKADI

KOÇ ÜNİVERSİTESİ-FİZİK – %100 BURSLU

HÜSEYİN BUYRUK BEŞİROĞLU

KOÇ ÜNİVERSİTESİ-İŞLETME (İNG.)

BATUHAN BAŞ

KOÇ ÜNİVERSİTESİ-İŞLETME (İNG.) – %100 BURSLU

MUSTAFA İRFAN SÖKMEN

KOÇ ÜNİVERSİTESİ-TIP – %50 BURSLU

ZEYNEP SENA UZUNBOY

KOÇ ÜNİVERSİTESİ-ULUSLARARASI İLGİLER – %100 BURSLU

ENES ŞABAN TANRIKULU

KOÇ-ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ – %100 BURSLU

AHMET METE TANRIVERDİ

KOÇ-ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ – %100 BURSLU

AHMET FURKAN SANCAR

KOÇ-HUKUK – %100 BURSLU

FATİH ŞEN KAYA

KOÇ-İŞLETME – %100 BURSLU

AHMET FARUK KARADAĞLI

KOÇ-ULUSLARARASI BAĞLAR – %100 BURSLU

MEHMET OĞUZHAN KAYA

BİLGİ ÜNİVERSİTESİ • %100 BURSLU HUKUK

İKRAERKAM GÖKSU

BİLKENT-İKTİSAT

AYŞE VERDA IRMAK

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ-MATEMATİK

YAKUP KAAN BAYCAN

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ -ENDÜSTRİ MÜHENDİSUĞİ(İNG)

EMİNE FİDAN

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ-BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

ADEM EREN UYANIK

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ-MATEMATİK

AHMEDHAMZA AYRANCI

BİLKENT-ULUSLARARASI ALAKALAR

FATMA GÖKÇEN OZCAN

ÇAPA TIP(İNG)

FATMA BETÜL KABADAŞ

ÇAPATIP(İNG)

RANA YILMAZ

SABANCI ÜNİVERSİTESİ – MÜHENDİSLİK VE TABİAT BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

 

ÖĞRENCİNİN İSMİ SOYADI

YERLEŞTİĞİ ÜNİVERSİTE VE KISMI

DERYATAŞ

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ – MİMARLIK

ABDULLAH ÇELİK

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ – ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

BETÜL KAYAR

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ – ELEKTRONİK HABERLEŞME

AHMET SU HA ATICI

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ • SANAYİ MÜHENDİSLİĞİ

ÖMER TAYYİP EROĞLU

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ – METALÜRJİ MÜHENDİSLİĞİ

CANSU İSTEKLİ

İSTANBUL ÜNİVERSTESİ-DİŞ HEKİMLİĞİ (İNG.)

ZEYNEP SUDE ESEN

İSTANBUL ÜNVİVERSİTESİ – PSİKOLOJİ

RUMEYSA HAKYEMEZ

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ – HUKUK

İBRAHİM BUYRUK GÜNEY

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ – SİYASET BİLİMLERİ MEMLEKETLER ARASI BAĞLANTILAR

AKİF AHISKAU

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ – CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ -TIP(İNG.)

BUSE PARILTI YETİM

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ – ECZACIUK

ÖMERTAHA AKINCI

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ -TIP(İNG-)

MAHMUT KEREM ÜNAL

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-ECZACILIK

KADRİYE TUĞBA ATICI

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-ECZACILIK

FATMA HÜR

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-HUKUK

EÜFSENA ÇIRAK

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-HUKUK

SUDE PAZAR

MARMARA ÜNİVERSİTESİ – TIP

AYŞENUR HEDAEKEN

MARMARA ÜNİVERSİTESİ • TIP

FEYZA KAÇMAZ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ – ECZACILIK

FADİME MERYEM ÖZDOĞAN

MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ – TIP

NİGAR DAMAT

MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ – DİŞ HEKİMLİĞİ

ZEHRA ŞAHİNASLAN

MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ -TİP

ZEYNEP SUDE KAYA

MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ – TIP

ESMA TEKİN

MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ – TIP

RÜVEYDA TERZİ

MEDENİYET ÜNVİVERSİTESİ – ELEKTRİK – ELEKTRONİK

BETÜL ÖNCÜ

THE UNİVERSİTYOF LEEDS – AERONAUTİCAL AND AEROSPACE ENGİNEERİNG

ŞEYMA BETÜL YILMAZ

29 MAYIS ÜNİVERSİTESİ -İLAHİYAT

KÜBRA SÖNMEZ

29 MAYIS ÜNİVERSİTESİ -PSİKOLOJİ

BEHRAMULUKIR

Aalto Uniersity- Veri Science

ENESFEYZİOĞLU

ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ-TIP

CEYDATÜRK

ANKARA YILDIRIM 8EYAZIT ÜNİVERSİTESİ-TIP

EMİNE ARAŞ

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ-DİŞ HEKİMÜĞİ

MUHAMMED ENES AFŞAR

ATLAS ÜNİVERSİTESİ – TIP

MELİH DURMAZOĞLU

BAHÇEŞEHİR – GÜÇ SİS. MÜHENDİSLİĞİ

BİLAL KEREM ARSLAN

BAHÇEŞEHİR – GÜÇ SİS. MÜHENDİSUĞİ

ZEYNEP ASUDE BOŞAL

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ-İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ

SERRA TUZCU

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERTESİ-İLETİŞİM TASARIMI

AYŞE BETÜL KILIÇASLAN

BANDIRMA ÜNİVERSİTESİ-TIP

MEHMET SERTAÇÇEKÜÇ

BEZMİ ALEM ÜNİVERSİTESİ -TIP(BURSLU)

ASUDE KARADENİZ

BEZMİALEM ÜNİVERSİTESİ-TIP

BETÜL RANANUR KARA

BEZMİALEM ÜNİVERSİTESİ-TIP

MÜH AMME D SALİH KAPLAN

BOLU İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ-TIP

NECMEDDİN YEŞİLBAŞ

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ – ÇİN LİSANI VE EDEBİYATI

RABİA HACER TUTŞİ

GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ • MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK MÜHENDİSLİĞİ

AYÇA SENA KAYHAN

İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ -TIP(BURSLU)

BAHADIR GÜNGÖR

KIRKLARELİ ÜNVİVERSİTESİ – TIP

SENANUR YERÜ

KOCAELİ ÜNVİVERSİTESİ – İÇ MİMARLIK

AYŞE İREM DUYAROĞLU

KOCAEU ÜNVİVERSİTESİ – İÇ MİMARLIK

MEHMET EMİN YILMAZ

KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ – BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

İBRAHİM AKBABA

KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ – BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

SÜLEYMAN OĞUZHAN SAKALLI

KÜTAHYA SIHHAT BİLİMLERİ -TIP

TAHADEMİRHAN

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ- YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ

FATİH ÇAUŞKAN

MEDİPOL-DİŞ HEKİMLİĞİ

FATMA ZEHRA BAYRAM

MEDİPOL-DİYETİSYENLİK

MUHAMMED ALİ AÇIKGÖZ

MEDİPOL- ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (BURSLU)

GÜLCİHAN KURT

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ – SANAYİ MÜHENDİSLİĞİ

RUVEYDA EREN

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ -MEDYA VE GÖRSEL SANATLAR

ZEYNEP YEDİYİLDIZ

MEDİPOL-ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSUĞİ

BERRA ŞİMŞEK

MEDİPOL-HUKUK (BURSLU)

MUHAMMED SAİD AL KAN

MEF ÜNIVERSİTESİ-PSİKOLOJİ

ZEYNEB BERRE TUNCA

MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ – EDEBİYAT

MUHAMMED YUSUF DOĞAN

OZYEĞİN ÜNİ£RSİTESİ • HUKUK

RAHMET IŞIK ARKAN

SABAHATTİN ZAİM – PSİKOLOJİ

HURİ IŞIK COŞKUN

SIHHAT BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ -TIP

HALE SERRA SÜRATLİ

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ -DİŞ HEKİMLİĞİ

ELİF ZEYNEP ERTEN

THE UNİVERSİTYOF MANCHESTER – CHEMİSTRY

AYŞE ŞEVVAL ON AL

THE UNİVERSİTYOF MANCHESTER – CHEMİSTRY MCHEM

AMİNA FEYZA KASAP

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ- MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK MÜHENDİSLİĞİ

EBRAR ZEYNEP AK KAYA

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ – RUS LİSANI VE EDEBİYATI

 

OUrer 1630568079 2879

ÜNİVERSİTELERE KAYIT TARİHLERİ

Öte yandan ÖSYM’nin internet sitesinden yapılan duyuruya nazaran, yerleştirme sonuç evrakı basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

YKS sonuçlarına nazaran bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt süreçleri 6-10 Eylül 2021’de, elektronik kayıtlar ise 4-8 Eylül 2021’de yapılabilecek.

Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen mühlet içerisinde başvurmaları gerekiyor.

Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan evraklara ve tarihe nazaran süreç yapacaklar.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi:
Enable Notifications    OK No thanks